Lisäalennus: 11 % väh. 109 €:sta tai 14 % väh. 159 €:sta - lähes kaikesta
Jopa 14 % alennusta lähes koko valikoimasta**
voimassa 25.5.2025 asti
11 % alennusta väh. 109 eurosta
14 % alennusta väh. 159 eurosta
Voit hyödyntää alennuksia kopioimalla alennuskoodin ja liittämällä sen ostoskorissasi ”alennuskoodi”-kenttään.
**Voimassa 25.5.2025 asti | 11 % alennusta vähintään 109 euron tai 14 % alennusta vähintään 159 euron tilauksesta (sis. alv., ei sis. mahd. toimituskuluja) | Alennus evätään, jos tuotepalautusten jälkeen asiakkaan pitämien tuotteiden yhteissumma ei ylitä vähimmäistilausrajaa | Käytettävissä vain yhteen tilaukseen asiakasta kohden | Tarjousta ei voi yhdistää muihin etukoodeihin | Alennusta ei voi vähentää jo tehdystä tilauksesta jälkikäteen | Tarjous ei koske seuraavien valmistajien tuotteita: &Tradition, ABUS, Anglepoise, ARLO, Artemide, AwoX, Axo Light, Bankamp, Baulmann, Beacon Lighting, Berliner Messinglampen, BOPP, Bover, Brumberg, Casafan, CMD, David Trubridge, Decor Walther, DOMUS, Egger Licht, EGLO, EGLO Connect, Escale, Eufy, Faro Barcelona, Fatboy, Flos, Fontana Arte, Forestier, Foscarini, FRANDSEN, Fritz Hansen, GRIMMEISEN LICHT, GUBI, HEAVN, HerzBlut, Homematic IP, ICONE, Idual, Ingo Maurer, INNR Lighting, Jieldé, Kartell, Knapstein, Ledvance Smart+, LE KLINT, Louis Poulsen, Luceplan, LZF LAMPS, Marchetti, Marset, Masiero, Maytoni, Nordlux, Midgard, Nanoleaf, Nemo, OLIGO, Oluce, Ozonos, Philips, Philips Hue, PURE, Q-Smart-Home, Rotaliana, Schellenberg, Serien Lighting, Slamp, Steinel, Tado°, Tecnolumen, tint, Tom Dixon, TWINKLY, Umage, Westinghouse ja WiZ.
Kaksilamppuinen LED-lattiavalaisin Tobu F1 integroidulla himmentimellä
Rotalianan puristisesti muotoiltu lattiavalaisin koostuu teräksestä valmistetusta ohuesta rungosta ja kahdesta alumiinista valmistetusta sylinterimäisestä valaisinpäästä. Molemmat päät voidaan kääntää 45° molemmin puolin. Kussakin päässä on myös kytkin, joka mahdollistaa erillisen päälle- ja pois kytkemisen sekä himmentämisen. Tällä lattiavalaisimella voidaan varustaa suuret asunnot, mutta myös julkiset tilat, kuten hotellit, teatterit tai museot, valolla, joka korostaa erityisesti kattoja.
Tobun muotoilu on peräisin suunnittelija Tommaso Tommasilta. Inspiraatio tuli vuonna 2021, kun Milano ja Cortina d'Ampezzo ilmoitettiin vuoden 2026 talviolympialaisten järjestämispaikoiksi. Tobun valaisinpäiden on tarkoitus muistuttaa olympiasoihtua.
Yliviivatut hinnat nettilamppu.fi-verkkokaupassa ovat valmistajan suosittelemia vähittäismyyntihintoja.
Kaikkien tuotteiden hinnat on ilmoitettu euroina, sisältäen ALV 25,5 % ja ilman toimituskuluja.