Lisäalennus: 10 % väh. 99 €:sta tai 13 % väh. 149 €:sta - lähes kaikesta
Jopa 13 % alennusta lähes koko valikoimasta**
voimassa 6.7.2025 asti
10 % alennusta väh. 99 eurosta
13 % alennusta väh. 149 eurosta
Voit hyödyntää alennuksia kopioimalla alennuskoodin ja liittämällä sen ostoskorissasi ”alennuskoodi”-kenttään.
**Voimassa 6.7.2025 asti | 10 % alennusta vähintään 99 euron tai 13 % alennusta vähintään 149 euron tilauksesta (sis. alv., ei sis. mahd. toimituskuluja) | Alennus evätään, jos tuotepalautusten jälkeen asiakkaan pitämien tuotteiden yhteissumma ei ylitä vähimmäistilausrajaa | Käytettävissä vain yhteen tilaukseen asiakasta kohden | Tarjousta ei voi yhdistää muihin etukoodeihin | Alennusta ei voi vähentää jo tehdystä tilauksesta jälkikäteen | Tarjous ei koske seuraavien valmistajien tuotteita: ABUS, Anglepoise, ARLO, Artemide, AwoX, Axo Light, Bankamp, Baulmann, Beacon Lighting, Berliner Messinglampen, BOPP, Bover, Brumberg, Casafan, CMD, David Trubridge, Decor Walther, DOMUS, Egger Licht, EGLO, EGLO Connect, Escale, Eufy, Faro Barcelona, Fatboy, Flos, Fontana Arte, Forestier, Foscarini, FRANDSEN, Fritz Hansen, GRIMMEISEN LICHT, GUBI, HEAVN, HerzBlut, Homematic IP, ICONE, Idual, Ingo Maurer, INNR Lighting, Jieldé, Kartell, Knapstein, Ledvance Smart+, LE KLINT, Louis Poulsen, Luceplan, LZF LAMPS, Marchetti, Marset, Masiero, Maytoni, Nordlux, Midgard, Nanoleaf, Nemo, OLIGO, Oluce, Ozonos, Philips, Philips Hue, PURE, Q-Smart-Home, Rotaliana, Schellenberg, Serien Lighting, Slamp, Steinel, Tado°, Tecnolumen, tint, Tom Dixon, TWINKLY, Umage, Westinghouse ja WiZ.
Campari Light – design-riippuvalaisin, jossa kymmenen aitoa Campari Soda -pulloa
Jokaisen cocktailbaarin kohokohta: Ingo Maurerin Campari Light -riippuvalaisin! Tässä ei kuitenkaan ole kyse lasipullojen täyttämisestä punaiseksi värjätyllä vedellä ja juoman tarjoamisesta Camparina. Ei, tässä on kyse kymmenestä alkuperäisestä Campari-Soda-pullosta, jotka yhdessä muodostavat upean Campari Light -valaisimen. Ympyrän muotoon järjestettyjen pullojen keskellä on lamppu, joka hyödyntää punaisen nesteen väriä ainutlaatuisen valaistuksen luomiseksi.
Campari Light panostaa tietenkin myös yksityiskohtiin. Campari-kruunukorkit, jotka ovat kiinni ripustimessa, ovat hauska katseenvangitsija ja mahdollistavat samalla valaisimen korkeuden portaattoman säätämisen. Kattokiinnike on pidetty tietoisesti läpinäkyvänä, jotta mikään ei vie huomiota valaisimen keskiöstä.
Campari Soda oli maailman ensimmäinen valmis juomasekoitus alkoholimarkkinoilla. Italialainen futuristitaiteilija Fortunato Depero suunnitteli ikonisen Campari Soda -pullon jo vuonna 1932. Täsmälleen 70 vuotta myöhemmin Raffaele Celentano huomasi jälleen pullon taiteellisen potentiaalin ja suunnitteli Ingo Maurerille Campari Light -riippuvalaisimen ja antoi sille tietenkin hauskan nimen Ingo Maurerin valaisinluomusten tyylin mukaisesti.
Yliviivatut hinnat nettilamppu.fi-verkkokaupassa ovat valmistajan suosittelemia vähittäismyyntihintoja.
Kaikkien tuotteiden hinnat on ilmoitettu euroina, sisältäen ALV 25,5 % ja ilman toimituskuluja.
***Kartell-kesäkampanja: voimassa 1.-20.7.2025. Jopa 20 % alennusta Kartell-tuotteista. Tuotehinnat on valmiiksi alennettu, alennuskoodia ei tarvita. Tarjous on voimassa vain niin kauan, kuin varastoa riittää.