Tekniset tiedot
Aurinkokennopumppujärjestelmä Water Splash 5/470
Tuotenro | 3012242 |
---|---|
Merkki | Esotec |
Materiaali | muovi, alumiini |
Väri | musta, harmaa |
Suojaluokka | IP65 |
Eristysluokka | III |
Tuotekuvaus
Laadukas Water Splash 5/470 -pumppujärjestelmä aurinkokennolla
Aurinkokäyttöinen pumppujärjestelmä Water Splash 5/470 soveltuu ihanteellisesti vesimäärältään enintään 2m³ puutarhalampiin. Auringon paistaessa aurinkopaneeliin alkaa pumppu siirtää vettä. Kahdella erilaisella sprinklerillä voidaan valita haluttu vesiputous (3-kerroksinen sprinkleri tai vesikupu). Laadukkaan valmistuksen ansiosta pumpusta on iloa pitkäksi aikaa.
Tekniset tiedot:
Aurinkokenno:
- teho: 5 Wp
- nimellisjännite: 12 V
- alumiinirungon mitat (pit. x lev. x kork.): 25,5 x 20,5 x 2 cm
- paino: 760 g
Uppopumppu:
- maks. virtausnopeus 470 l/h (kun täysi auringonpaiste)
- maks. virtauskorkeus: 75 cm (täydellä auringonpaisteella)
- johdon pituus: 5 m
- mitat (P x L x K): 10 x 4,8 x 7,5 cm
- letkuliitäntä: 13 mm
- paino: 250 g
- kiinnitys 4:llä alapuolella olevalla imukuppijalalla
- Suutinsarja: 4 nousuputkea ja 2 vaihtosprinkleriä
Huomio: Suojaa pumppu jäätymiseltä, äläkä käytä sitä talvella!
Ladattavat tiedostot:

Kaupallinen toimija ja säännöllinen tarve valaistustuotteille? Suurten projektien toteuttaja?
Ota yhteyttä yritysasiakaspalveluun
Kysymykset ja vastaukset (1)
Kuinka syvään lampeen tämän voi asentaa?
Jos mitat ovst 50cm syvä, 130x80,niin millaista suihkua voi odottaa?
Asiakkaiden arvostelut (1)

Aurinkokennopumppujärjestelmä Water Splash 5/470
Muutoin pumppu olisi täydellinen jos siinä olisi edes jonkinlainen akk...
Muutoin pumppu olisi täydellinen jos siinä olisi edes jonkinlainen akku että suihku pysyisi päällä pidempään. Heti jos pilvi menee esim auringon eteen niin suihku lakkaa välittömästi. Hieman tylsää jos monta pilvistä päivää
- Kyllä, suosittelen tätä tuotetta.
Hei,
Kiitos kysymyksistäsi. Pumpun alapinta on varustettu imukupeilla, sillä se on ajateltu kiinnitettäväksi kiveen. Kun pumppu tuodaan tällä tavoin lähemmäksi pintaa, ei se tukkeudu niin helposti vesialtaan pohjalle kertyvästä lietteestä. Kuten tuotekuvista näkyy, on pumppu tarkoitus asentaa niin, että sprinkleriosa jää vedenpinnan yläpuolelle. Eri syvyisissä altaissa upotussyvyys saadaan kohdalleen juurikin tuon ”asennuskiven” avulla, toisin sanoen valitsemalla korkeampi kivi syvempään altaaseen.
Valmistajan ilmoittama maksimikorkeus vesisuihkulle on 75 cm. Korkeuteen vaikuttaa mm. auringonpaisteen voimakkuus, valittu sprinkleripää sekä pumpun upotussyvyys. Saat tarvittaessa lisätietoa suihkulähdepumpuistamme asiakaspalvelustamme.